Türkiyenin En büyük SanaL Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiyenin En büyük SanaL Forumu

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

17 Ağustos Depreminin Filmi Çekiliyor

YazarMesaj
Admin
Yönetici
Yönetici
Admin

17 Ağustos Depreminin Filmi Çekiliyor Empty
MesajKonu: 17 Ağustos Depreminin Filmi Çekiliyor   17 Ağustos Depreminin Filmi Çekiliyor Icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 3:38 pm

MARMARA´yı sarsan ve geçen yüzyılın en büyük felayetlerinden biri olarak kabul edilen 17 Ağustos 1999´daki 7.4 büyüklüğündeki depremin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi´nin sponsorluğu´nda filmi çekilecek.

Yönetmenliğini Ezel Akay'ın yapacağı filmde başrölleri Meltem Cumbul ve Okan Bayülgen paylaşacak.
Yönetmen Ezel Akay ve yapımcı Sami Dündar, bugün İzmit'e gelerek Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzaladı. Çekimleri daha çok depremin merkez üssü de olan Gölcük'te yapılacak filmde, enkaz altında 27 saat kaldıktan sonra kurtarılan ve aynı zamanda filmin yapımcısı da olan Sami Dündar'ın yaşadıkları gerçek olaylar konu edilecek. Filmde ayrıca depremden bu yana geçen süreç de ele alınacak.
Çekimlerine depremin 9'uncu yıldönümü 17 Ağustos 2008'de başlanacağı belirtilen filmin gelecek yıl Mart ayında vizyona girmesi planlanıyor.
Yönetmen Ezel Akay, protokolün imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, ‘Her Şeyin Bittiği Yerden’ adı verilmesi planlanan filmde 17 Ağustos depremi ve sonrasının tüm detaylarıyla anlatılacağını belirterek şunları söyledi:
“Film, Kocaeli ve dünyanın deprem sonrasındaki dayanışma ve yardımlaşmasını gözler önüne serecek. Bunun yanı sıra nerede hata yaptık sorusuna da iyi bir yanıt olacak. Büyükşehir Belediyesi film için her anlamda büyük destek verdi. Film platolarının inşasından, bina maketi yapımına kadar Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle yanımızda olacak. Bize verilen bu son derece önemli destek için Büyükşehir Belediye Başkanı'na ve ekibine teşekkür ediyoruz.”
Aynı zamanda filmin yapımcısı olan ve 17 Ağustos depreminde 27 saat boyunca göçük altında kalan Sami Dündar da deprem travmasını hala yaşadığını belirterek, “Halen geceleri uyuyamıyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve İstanbul'da da deprem kapıda. Depremin ardından Kocaeli büyük ilerleme kaydetti. Başkan Karaosmanoğlu, bana kenti gezdirdiğinde kentsel dönüşüm projesinin depreme dayanıklı binaları hayata geçirdiğini gördüm. Bu da büyük bir güven yaratıyor” dedi
http://genc.hareketforum.biz

17 Ağustos Depreminin Filmi Çekiliyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-