Türkiyenin En büyük SanaL Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiyenin En büyük SanaL Forumu

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Project Torque [yarış]

YazarMesaj
Admin
Yönetici
Yönetici
Admin

Project Torque [yarış] Empty
MesajKonu: Project Torque [yarış]   Project Torque [yarış] Icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 4:15 pm

Project Torque [yarış] C3b926b1c76268d9ead64975b9aed3a9
Oyunumuz MMORPG bir yarış oyunu. Yani internet üzerinden yarışlara katılabiliyor gerçek insanlarla yarışabiliyoruz. Kendi arabamızı alabiliyor Modifiye edebiliyoruz.

Bu oyunun en iyi yanı ise ücretsiz olması.
http://project-torque.aeriagames.com/download
adresinden oyunu ücretsiz olarak indirip, updatelerini yapıp hemen yarışmaya başlayabilirsiniz. Ancak kotalı arkadaşları uyaralım oyunun updatelerinni boyutu baya büyük bir aylık kotanızı komple yiyebilir. Oyunda gerçek para kullanacağınız tek yer bazı arabaları ve bazı parçaları satın almak için bunların da çoğunu oyunda kazandığınız para ile de alabilirsiniz.

Project Torque'e pek çok mod bulunuyor. bunları saymak gerekirse

Arcade:
Arcade fizik kurallarıyla yarışıyoruz. pek çok pist mevcut.

Simulation:
Simulasyon fizik kurallarıyla yarışıyoruz. Off road pistiydi sokak pistiydi falan pek çok pist mevcut. Eğer bu yarışlarda Ghost modu kapalı ise arabalar birbirine çarpabiliyor zarar verebiliyor. bazen arabanızı onarmanız gerekiyor.

Thunder Alley:
Nascar pisti tarzı oval pistlerde dön babam dön kıvamında buggie arabalarla yarışıyoruz. Oyunda en çok puan ve para getiren bölüm burası. Burada ayrıca pit-stop kırmızı bayrak elektronik sesle konuşup sinir eden co-pilot bozması herifler falan gerçek yarış atmosferini sağlayan herşey var. Mesela bir kere tam pit stop alnının girişini az geçtim bu amca bana benzin bitti la pitstopa gir de bir el atsınlar dedi. bir tür benzin bitti bitecek halde bitirdim.

Explorer:
Bu modda şehir içinde dolaşarak çeşitli objeleri toplamaya çalışıyoruz. Ara da bazen araba salalnıyo ekran tes dönüyo öle artistikleri var aklıma nokia'lardaki snake oyunun getiriyor hep.

Capture the Flag:
En zevkli tadından yenmez insanın oynadıkça oynayasını getiren modlardan bir tanesi. sırf bu mod için bile oynanır bu oyun. Bu oyuna başlarken tüm arabalar sırt sırta başlıyor ve bir bayrak var o bayrağı kapan rastgele oluşan bir kapıdan geçerek puan lıyor. Tabi diğer arabalar da bu adama toslayıp bayrağı kapmaya çalışıyor. eğer uyanıklık yapıyım kapının ortasında bekliyim falan derseniz oyun sizi çarpıyor Very Happy bu oyun kelimelrle anlatılmayacak kadar zevkli. ne hinlikler ne cinlikler yapılıyor bayrağı almak için. mesela bir kere şöyle bir şey oldu ben ilerliyorum büyük bir tır var ancak az geriye gitmiş duvara yaklaşmış bayrak sahibi arkasından geçecekti tam geçerken biri geldi önden vurdu tıra adam arkada sıkıştı. ve 15 20 araba tek arabaya doğru kaydı birbirinin üstüne çıkanlar falan tam bir şamataydı Very Happy Bu oyunda tabi puan sadece kapıdan geçerek toplanılmıyor bayrağa ne kadar yakın sürerseniz bayrak sizdeyken ne kadar fazla yol alırsanız o kadar puan alıyorsunuz.

Drift
Adı üstünde drift yaparak puan topluyorsunuz. Alacağınız bir driftmeter gibi bir parçayla uygun drift açısını yakalamaya çalışıyorsunuz.

Oyun modlarından eğlencenin ne kaar üst seviyede olduğu anlaşılmıştır. Bunun yanında lisans oalyı da var oyunda başka simulasyon oyunalrında n alışık olduğumuz. BU lisanslarla yeni arabalar pistler vs. açıyoruz. Ayrıca tek kişilik görevlerde.

Peki bu oyun bu akdar eğlence bile tek başına yeterken nasıl grafikler yapmış? mükemmel grafikler yapmış. İlk başta grafikler orta seviye gibi görünsede ayarlardan sona getirdiğinizde Ücretsiz bir oyundan beklenmeyecek kadar üst seviyede grafiklerle karşılaşacaksınız. Oyunda hızı daha iyi hissetmemizi sağlayan motion blur vs. herşey var. Bu arada bir bilgi veriyim gerçek hayatta o motion blur olayı olmaz. Ancak çoğu kişi o hızları ancak tv veya başka bir şekilde gördüğü için gerçek hayatta da o hıza ulaşınca görüntünün yanlarının bulanacağını falan sanır. Ama yinede oyuna gerçekçilik katıyor zevk veriyor o ayrı. Oyunda ayrıca Tv'dkei gibi hafif bir karlanma efekti de var ben kullanmıyorum ama isteyen kullansın.

Oyunda hasar modellemeleri de çok başarılı arabaların boyaları sıyrılıyor parçaları kopuyor motordan duman çıkıyor dah aneler neler çok harika olmuş bu hasar modellemeleri de. BAzı ücretli oyunlarda hasar omdellemesi olmazken ücretsiz bir oyunda bu kadar iyi grafikler hasar modellemeleri falan beni oldukça şaşırttı.

Gelelim oyunlardaki arabalara. Oyunda gerek lisanslı gerek lisanssız pekçok araba bulunuyor anack bu lisanssız arabaları da ilk görüşte tamam bu araba diye anlayabiliyorsunuz.

Oyundaki araçlar

Corus
MR2 GTS
RX-8
Outlander
Quadro
2000 GT
RX-7 Spirit
Lancer EVO IX
Buggy
Hilux Surf
RX-7 GT Limited